Clio 2 kızdırma bujisi ve egzoz lambası yanması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan xerlyx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xerlyx

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Arkadaşlar iyi forumlar dilerim. Clio 2 (1.4 16v k4j 140.000km, lpgli, hb) aracına sahibim. Önceki gün çalıştırdığım arabayı dün tekrar çalıştırmak için kontağı açtım fotoğrafta görülen kızdırma bujisi lambası sönmedi. Mecburen ben de tekrar kapatıp açtım yine sönmeyince marşı verip arabayı çalıştırdım fakat lamba hala yanıp arabanın rolanti sesi bir artıp bir azalıyordu ardından baktığımda sağdaki egzoz lambası olduğunu duyduğum lamba da yanmaya başladı. Aracın kontağını kapatıp hareket ettirmedim. Gazı yokladım araba gaz alıyordu şuan kızdırma bujisi lambası bazen yanıyor bazen yanmıyor ama sağdaki egzoz lambası hep yanıyor bugün sanayiye gitmeye çalışacağım. İnternette bu hata ile karşılaşan çok insan gördüm ama net bir sebep bulamadım. Konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var teşekkür ederim. Çözümü kendim bulabilirsem burada paylaşacağım

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-08-15 at 06.35.55.webp
    WhatsApp Image 2024-08-15 at 06.35.55.webp
    30.8 KB · Görüntüleme: 1
  • WhatsApp Image 2024-08-15 at 06.35.56.webp
    WhatsApp Image 2024-08-15 at 06.35.56.webp
    35.9 KB · Görüntüleme: 1
bazen bazı arızalar aynı işareti yakar bir cihaza bağlatmadan bir şey söylemek zor

bazen bazı arızalar aynı işareti yakar bir cihaza bağlatmadan bir şey söylemek zor
Hocam bugün ustaya gittim makineye bağladılar. Hataları anlayamadı herhalde. Hataları silelim tekrar hata verirse gel dedi 2-3 tur attım oradan da eve geldim şimdilik bir sıkıntı yok. Eğer durum tekrarlarsa tekrardan bilgisayarı bağlayıp hatayı tespit edecekler herhalde.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz bey
Geri