Clio 1.0 Tce Benzin ikilemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan batclio
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

batclio

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Değerli Renault kullanıcıları,

2024 Makyajlı Clio Evolution sahibiyim. Aracı alırken hangi benzinin uyumlu olduğunu söylemişlerdi ancak unuttum. Aracı da yeni aldığım için ilk kez benzin alacağım. 95 Oktan kurşunsuz diye hatırlıyorum ancak beni onaylayan ya da hatalıysam düzelten biri çıkarsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

95 oktan dışında benzin satılmıyor zaten, Shell veya BP den katkılı benzin almaya özen gösterirsen sıkıntı yaşamazsın...

95'ten fazla bulamazsın zaten burası Türkiye. Shell veya BP veya Total'den al sıkıntı yaşamazsın. Ben sabit işlek bir shell'den alıyordum anlaşmasını bitirip BP olmuş şimdi, geçen fulledim ve fark göremedim.

Oktan seçimi yapma şansınız yok. Katkılı yakıtları ise ben pek tavsiye etmiyorum çünkü yakıt istasyonlarında en az kullanılan ürün grubu katkılı yakıtlar. Dolayısı ile bu yakıtlar hem daha eski oluyor, hem de istasyon depolarında deponun dibine gelip tortulu yakıt alma şansınız artıyor.

Gerçi son zamanlarda tek tip yakıt olacağı ile ilgili bir mevzuat çıkacaktı ve katkılılar iptal olacaktı ama takip edemedim son durum nedir bilmiyorum.

Geri