Cam tavan ses problemleri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan volban
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

volban

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam tavan ses problemlerini ve çözüm süreçlerini buradan paylaşabiliriz sanirim .. Benim aracim daha 1500 km de ciddi bir gicirti çatirdi sesi vardi servise götürdüm "giydirme" işlemi yaptilar ses tamamen geçmedi fakat azaldi .

Cam tavan ile ilgili ses tamamen giderilmesi imkansiz sadece meganelarda olan bir durum degil. Ayni sekilde mercedeste bile o ses var normal bir sekilde.

cam tavan ile ilgili ses tamamen giderilmesi imkansiz sadece meganelarda olan bir durum degil. Ayni sekilde mercedeste bile o ses var normal bir sekilde.

merhaba 2012 honda civic (bir önceki kasa) ve 2017 honda civic (yeni kasa ) kullandim ikisinde de ses problemi yoktu .şu teknolojide 2020 yilinda imkansiz olmasi bana garip geliyor .

Civiclerde sunroof var ancak megane larda mercedesler panoramik cam tavan ikisi bir birinden boyut olarak farkli oldugu icin ancak yapı geregi sunrooflarda daha az ses olur. Suanda evimizde megane harici sifir olarak aldigimiz a180 var o aractada panoramik cam tavandan ses geliyor ki bu sesin gelmesi cok normal. Sonuc olarak tavabda camdan bir bolme ve ona bagli bir cok plastik parca var bu parcalarda dogal olarak esneme surtunme yapmak zorundaki gerilimden kırılmaması için. Honda civic konusunda da sanirim herkesin ses anlayisi farkli sanirim civic almak icin testine gittigimde ses dolayisiyla vazgecmistim. Ama dedigim gibi herkesin sesten rahatsiz olma olcusu farkli :)

Geri