Bulunamayan su kacagi

bekir4545

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhabalar 2008 1.5 dci megane aracimda su kacagi var ama bulamiyoruz conta yapildi ve basinc testi yaptik yinede yok arabayi sikistirarark kullandigimda 100 kmde 2 litreye yakin su eksiltiyoryardim edermisiniz ne yapmaliyiz nerelerebakmaliyiz

Merhaba, devirdaime ve termostata baktırmanızı tavsiye ederim, genellikle devirdaimde ki kaçak gözle görülemiyor ve araç su kaybediyor...

• Beğen
Tepkiler: Emir34
Merhaba baktirdim ama ya usta goremedi yada yok oradada

O sıkıntı bende de baş gösterdi. Araca daha yeni kırmızı antifrizli su koyduk sanayide 2 3 gün sonra baktım 1 birim azalmış. Zaten azaldığı için götürmüştüm, usta 2 3 gün gözlemle azalma olursa getir demişti. yakında götüreceğim.

Su kaybı motor ısındığında ortaya çıkıyor olabilir. O kadar çok yer var ki su kaçırabilecek; gözlemlenemiyorsa bulmanın kolay bir yolu yok, tek tek bakılması lazım. Kabin evaporatörü gibi zor ve akla gelmeyen bir yerden de olabilir, radyatörün köşesinden de olabilir. Motor suyunda antifriz varsa, motor sıcaklığından su buharlaşsa bile antifrizin rengi orada kalır, bilginiz olsun, kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Coffee
Herkese m
Merhabalar 2008 1.5 dci megane aracimda su kacagi var ama bulamiyoruz conta yapildi ve basinc testi yaptik yinede yok arabayi sikistirarark kullandigimda 100 kmde 2 litreye yakin su eksiltiyoryardim edermisiniz ne yapmaliyiz nerelerebakmaliyiz
Herkese merhaba sorunu buldum arkadaslar basina gelene yardimci olur insallah aracin enjektorunun birtanesi arrizaliymis ama ariza lambasi bile yanmiyor bizde araca cok yukleniyoruz ve arac cok basinc uretiyor ve en zayif yer conta oldugundan direk basinc yedek su deposuna gidiyor ve kapaktan atiyormus ustanin dedigi bu enjektorun birini degistirdi contayi yeniledi suanda araba at gibi masallah 1500 km yaptim suyu hic eksilmedi birde arada sikistirdim malum yaz sicaklari klimada acikti eskiden az biraz bastimmi 100 kmde 1.5 litre eksiltiyordu

Geçmiş olsun, forum kullanıcıları için güzel bir deneyim oldu...

gecmis olsun, sorunun kaynagi bulunmus ve çözülmüş, arkadasin dedigi gibi kullanicilar icin cok iyi bir kaynak oldu paylasiminiz.

• Beğen
Tepkiler: Emir34
Merhaba, devirdaime ve termostata baktırmanızı tavsiye ederim, genellikle devirdaimde ki kaçak gözle görülemiyor ve araç su kaybediyor...
Dediğiniz gibi oralara bakmakta fayda var eskiden 97 broadway'de başıma gelmişti araç sakin kullanımda su eksiltmiyordu sıkıştırınca eksiltiyordu sonradan bulduk, belirli bir devir üstünde devirdaimden su atıyordu

• Beğen
Tepkiler: mcgc ve *USTA
Geri