Brodway rn benzinde çalışmama sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan trajedi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

trajedi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bir 98 model broadwayim var. aracı Kullandığı zamanlarda ise hiç benzinle çalıştırmamış. O yüzden şuan araç benzinle çalışmıyor. Çalıştığı halde rölanti de dengesizlik oluşuyor. Bir yükseliyor bir düşüyor. Bazen araç stop ediyor. Ustaya gösterdim benzine çalışması lazım dedi. LPG de iken motoru, rölantisi... vs herşeyi normal, güzel. Ama benzine geçiyorum, ayarları dengesizleşiyor, performansı değişiyor. Ama tabi bu olumsuz olarak değişiyor. O yüzden benzinle caliştirmaktan vazgectim. Şuan LPG ile çalıştırıyorum sadece. Ama benzinle de caliştırmam gerekliymiş. benzinle çalıştırdığım zaman egzozdan siyah kurum gibi birşeylerde geldi.

Sizce Ne Yapmam Gerekli?

Yardımlarınızı için şimdiden teşekkürler. :)

içindeki benzin yenimi alındı?

evet yeni alındı benzin araç benzinde çalışıyor ama gaz verince par par par diye ses yapıyor gazdan ayağımı çekincede istop ediyor egzoz dan siyah duman şeklinde bir kurum gibi çıkıyor

hangi şehirdesin ?

Memeler tıkanmıs olabılır karburutor temızlıgı gerekebilir bence paslanmıs olabilir yada bıraz benzınle binin rahat yollarda stop edebılır yogun trafıkte sıkıntı olur bos yollarda uzun yolda duzelebılır

İyi bir usta lazım ona hem lpg hemde benzinde ayar yapıp 100-200 km'den sonra tekrar kontrol edip ince ayarı verecek......

İyi bir ustanın ayar yapması şart. Bence yaramıyor benzini ateşleme sistemininde elden geçmesi şart.

Geri