benzinde çalışmıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan trajedi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

trajedi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
brodway rn aracım var araçı tüpden benzine aldığımda benzinde araç tekleme yapıyor egzozdan kurum gibi pislik çıkıyor benzinde çalışmayalı baya bi oldu bir sorun olurmu sürekli tüpde çalışması

brodway rn aracım var araçı tüpden benzine aldığımda benzinde araç tekleme yapıyor egzozdan kurum gibi pislik çıkıyor benzinde çalışmayalı baya bi oldu bir sorun olurmu sürekli tüpde çalışması
kesinlikle sorun olur. lpg li araçları 2 haftada bir benzinle çalıştırmak gerekir. ben lpg li karbratörlü aracım varken benzin depomu hep dolu tutardım, araçtaki lpg yi bitirmeden yenisini almazdım, yani yolda lpg biter sonra ben benzine geçerdim, sonrada ilk fırsatta da lpg alırdım. lpg depomda küçük olduğu için sık sık benzinde kullanmış olurdum. kışları soğukta benzinde çalıştımak daha kolay olacağı içinde akşamdan aracı stop etmeden benzinde brakıp sabah rahatlıkla çalıştırırdım. şimdi sizin bir karbratör bakımı yapıp zarar görmüş benzin aksaamı varsa düzelttirip aracı benzinle normal çalışır hale getirmeniz lazım.

benim rni aracımdada dediğiniz sorun oluyordu benzinde çok az kullanılmış araç zamanında
1.ihtimal: deponun içindeki benzin eski ise araç benzini yakmakta zorlanıyor olabilir
2.ihtimal: benzin filtreniz tam anlamıyla benzini süzemeyip yeterli basınçta benzin çekemiyordur araç
3. sorun ise araç lpgde çalıştığı için hava girişini daraltıyorlar bu yüzden araç benzinde tam verimli çalışamıyor ben bunlar ile sorunumu çözdüm benzin filtresini değiştirince sorun düzeldi birde 50 60 km benzinde kullanmıştım :o şimdi sabahları ilk benzinde çalıştırıp sonra lpg ye geçiriyorum herhangi bi sıkıntı yaşamadım :eyv

4.ihtimal benzin otomatiği diyaframı patlamıştır 40-50 tl birşey onu değiştirin....

Geri