Bagaja giren su

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan engin4545
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecende yagmurda bagajin sol yan tarafinda kaputu orten plastigin altindan su geldigini gordum tahminim sol arka lambalarin lastiginden gibi o lastik cerveve ayri satilir mi veya silkonlasam nasil olur

Sanırım ayrı satılıyor. Ama ben eski Mazda'ma slikon yapmıştım. Çokta güzel olmuş ve hiç su almamıştı sonrasında.

Yazın güneş geldiği zaman normal şeffaf silikonlar deforme oluyor. Sıcağa dayanıklı kırmızı silikonlar var onunla yapabilirsin ömürlük olur. zaten kendi contası var ama zamanla oda deforme oluyor contanın her iki tarafına da taşırmadan yaparsan güzel iş çıkarırsın. Birde tüp varsa araçta bu havalarda tüp nemlenme ve ıslanma yapar tüpün üstünü de kilim gibi bir şeyle örterek engelleyebilirsin. Benimde bagajım da ıslaktı su alıyor zannetmiştim meğer tüp den kaynaklanıyormuş ;)

Nemlenme dogrudur. bir zamanlar 97 astrama tup taktirirken uzerini ince halifleks kaplatmistim. hic nem olmazdi. ama bunda yok. bilhassa tup etrafinda olurdu nem. ama simdiki nem degil dedigin gibi contasindan.evde vardi kirmizi conta .

sıcağa dayanıklı silikon iş görür aynı durum bendede olmuştu:eyv

sicaga dayanikli silikon derken sicsk silikon mu hani su tabancasiyla atilan silikon. mu.

kırmızı tüp silikon

​Abi bas sıvı contayı ömürlük olur.:eyv

aracı engebeli bir yere park etmiştim arkasi yukarıda kalacak şekilde yağmur yağdı baktım arka koltuk ıslanmış ..ustaya sordum stopların ordan alıyormuş sşlikonlar eskimiş yeniden silikon yapıcaz 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi su döndük denedik hakikaten damla damla bağaja ordan koltuk çekiyor

Silikonla geç stopun etrafını contası deforme oluyo zamanla
Yan sanayi stop filan takarsanız onların contası zaten bi başka su alma ihtimali daha yüksek:eyv

Geri