Aracımdaki Sorunlar, Servisin Çözümü ve Sizin Düşünceleriniz?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ecuetos
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ecuetos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot]Merhabalar. 2013 Model 1.5 dci Clio 4 sahibiyim. Aracım 120 bin km'de. Uzun zamandan beri (3-4 ay) anlamadığım şekilde araçta sorunlar vardı ama bir türlü çözemiyordum. Kısaca anlatmak gerekirse, araç 1. -2. viteste giderken gaz verirken araç çok çok hafif hissedilir şekilde ani olarak gaz kesme ve hemen tekrardan verme(sarsıntılı değil, sadece şoförün hissedebileceği şekilde), çok fazla dur kalk yapıldığında debriyaja bastığında devir saatinde anlık olarak 500lere inip araç kendini silkeleyip tekrardan normal devrine dönme, bir kez aracı ilk çalıştırdığımda çalışıp devir düşüp stop etme, yine debriyaja bastığımda aracın devri düşüyor neredeyse stop ediyor ve gaza çok fazla basıyorum neredeyse %60 oranında stop etmemesi için fakat devir hala 500lerde araba titriyor ve sonra bir anda kendi kendine gaz veriyor devir saati 2000-2500'lere fırlıyor v.s v.s gibi sorunlar vardı. Ve bu sorunlardan sonra partikül temizlemek için 20 dakika civarında 2500-2750 devirlerde gittim fakat sorunlar değişmedi ve devam etti. Benim de canıma tak etti ve en sonunda servise gönderdim aracı. Sağolsun tanıdık bir usta vardı, hakkını ödeyemem çok yardımcı oldu. Araç 1 gün serviste kaldı ve sonrasında araç hazır olarak çağırıldım. Sorunun turboda olduğunu ve beyine yanlış sinyal gönderdiğini, bu sebepten dolayı böyle bir sorun olduğu söylendi. Araçta hiçbir şeyin değişmediğini ve sadece güncelleme yapıldığını yazılımsal olarak söylendi ve sonrasında test edildiğinde araç fiziksel olarak herhangi bir sorun kalmadığını söylediler. Bu şekilde sorun yaşayan veya duyan bilen arkadaşlar var mı? Eğer varsa bu sorundan sonra yine aynı şekilde sorunlar devam etti mi? Düşüncelerinizi bekliyorum. 3-4 aydır hatta 5-6 aydır kafayı yedim çünkü. Sinirlerim bozuldu, aracı satmaya bile karar vermiştim nerdeyse.[/FONT]

Geri