Aklıma takılan bir kaç ufak soru

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan jaqennn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

jaqennn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Megan 4 ümüzü teslim alalı yaklaşık bir ay oldu ve hiçbir sorun yaşamadık çok şükür.Şimdi sizlere bir kaç sorum olacak bazılarını cahilliğime verin.

1- Yol bilgisayarında gösterdiği "tüketimsiz mesafe" nedir?

2- Kapı kilitleme tuşuna bastığımızda kapılar kilitleniyor fakat kapılar sürüş halindeyken içeriden açılıyor.Bu kilit sistemi dışarıya kilitliyormuş.Kapıların yolda giderken içeriden açılmamsını sağlayan bir kilit yok? Malum arabada çocuk var ne olur ne olmaz.

3- Sürüş halindeyken navigasyon haritasında yolların hız limitleri sol üst köşede görünüyor bunda bir sorun yok.Bu bilgiyi önümüzdeki hız göstergesine yansıtmayı nasıl yapacağız? Youtube da test sürüşlerini izlerken önceden hız göstergesinde yoldaki hız limitide görünüp uyarı veriyordu bir şekilde ayarlamışlar.

Son sorumda bahsettiğiniz kronik bagaj kapağı sorununuza yönelik.Ben öyle bir şikayetle karşılaşmadım.Belki benim arabamda da vardır ama gözümden kaçmıştır.Siz nasıl farkına vardınız bu sorunun?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Aracınız hayırlı olsun.
1- Tüketimsiz mesafe gaza basmadan geçilen mesafe. Boşta iken değil, araç boşta belli bir yakıt tüketir. Araç viteste ama gaza basmadığınız mesafe.
2-Arka kapılarda çocuk kilidi mevcut. Kilitleyince kapı içten açılmıyor sadece dışarıdan açılıyor.
3-Bunu bilmiyordum araştırmam lazım
4-Bagaj kapağı ile arka tampon arasındaki boşluklara dikkat et. Sağ taraf ve sol taraf arasında orantısızlık olabilir

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için 3. soruyu ben de araştıracağım çok merak ettiğim bir konu.

Benimde bir sorum var;

araç içi fanı açtığımda yada klimayı karşıya üfleme ve on cama üflemeyi seçtiğimde sadece karşıya hava veriyor. sadece ön camı seçtiğimde ön cama veriyor sorun yok. bi ayar falan var mı mesela dual seçeneğinden yada A yazan seçenekten mi kaynaklanıyor acaba?

Merhaba arkadaşlar. Megan 4 ümüzü teslim alalı yaklaşık bir ay oldu ve hiçbir sorun yaşamadık çok şükür.Şimdi sizlere bir kaç sorum olacak bazılarını cahilliğime verin.

1- Yol bilgisayarında gösterdiği "tüketimsiz mesafe" nedir?

2- Kapı kilitleme tuşuna bastığımızda kapılar kilitleniyor fakat kapılar sürüş halindeyken içeriden açılıyor.Bu kilit sistemi dışarıya kilitliyormuş.Kapıların yolda giderken içeriden açılmamsını sağlayan bir kilit yok? Malum arabada çocuk var ne olur ne olmaz.

3- Sürüş halindeyken navigasyon haritasında yolların hız limitleri sol üst köşede görünüyor bunda bir sorun yok.Bu bilgiyi önümüzdeki hız göstergesine yansıtmayı nasıl yapacağız? Youtube da test sürüşlerini izlerken önceden hız göstergesinde yoldaki hız limitide görünüp uyarı veriyordu bir şekilde ayarlamışlar.

Son sorumda bahsettiğiniz kronik bagaj kapağı sorununuza yönelik.Ben öyle bir şikayetle karşılaşmadım.Belki benim arabamda da vardır ama gözümden kaçmıştır.Siz nasıl farkına vardınız bu sorunun?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Kapı kilitleme tuşuna 20 saniye kadar basılı tutmanız lazım otomatik olması için. Tüm kapılar kapalı olsun bu işlemi yaparken.

Geri