97 model twingo motor ısınınca ve 4. - 5. vitesteyken motordan gelen sürtünme sesi

yasamgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba 97 model twingo sahibiyim. Araçta uzun yoldayken yada motor ısındığında 4. ve 5. vitesteyken gaa bastığımda motordan metal sürtünme sesi geliyor ancak yolda dalgalanma olduğunda araç yere yakınlaştığında kesiliyor normal seviyesine geldiğinde ses geri geliyor. Bu ses gaza bastığım zaman geliyor ayağımı gazdan çekince kesiliyor. Birde çoğu zaman olmuyor ama motor debriyaja bastığımda ve vitesi boşa aldığım zaman stop ediyor rolantisinde dalagalanma oluyor. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Ben manifolttan ya da boğazdan olduğunu düşünüyorum. İzmirde bir ustaya götürdüm rolanti motorunu değiştirelim dedi. İstemedim biliyosunuzki çoğu usta para yemek için yer arıyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Rölanti valfi stop etmeye sebebiyet verebilir, denemek amaçlı takmasını ve işe yararsa alacağını söyle...

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
​Diğer yoldaki dalgalanmada sesin değişmeside motor kulağıyla alakalı büyük ihtimal

yasamgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diğer yoldaki dalgalanmada sesin değişmeside motor kulağıyla alakalı büyük ihtimal
Şunuda söyleyeyim araba hızlansada yavaşlasada ses sabit çıkıyor seste hızlanma yada yavaşlama olmuyor.