93 Broadway conta yandı dediler

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kemer2
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kemer2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler dostlar ben bir broadway kullanıcısıyım araçta yedek su haznesinde su kalmamış o halde bindim gece farketmedim 2 veya3 km kullandım eve geldiğimde hararetin kırmızıda olduğunu gördüm ertesi gün ustaya götürdüm usta bakdı fan açmıyor conta yanmış dedi bendede para yoktu naparız deyince termostatı çıkarırız kara düzen binersin dedi çıkardı havasını aldı fan açıyor bu sefer araçta motor geç ısınıyor titremeler oluyor bugun eski çıkma bi termostat vardı onu taktım havasını aldım sıkıntısız fan açtı hararet 90a gelince fan devreye girdi . usta bana fan açmıyorsa conta yakmıştır demiişti şimdi fan açtığına göre conta yakmamış mıdır acaba ? :)

O fanı conta yandığı için değil içinde su olmadığı için açmamıştır.Susuz kalınca , ya da hava olursa fan açmaması gayet normal.Conta yanığına fanın açma derecesine bakarak karar veren ustayı ilk defa duyuyorum.Contaya bakmanın başka yolları var.Siz önce suyu bir kaç gün kontrol edin.Egzosttan duman atıyor mu ona bakın , tekleme var mı ona bakın. 2-3 km gitmeyle motor bile ısınmamıştır conta yakacağını düşünmüyorum.

O fanı conta yandığı için değil içinde su olmadığı için açmamıştır.Susuz kalınca , ya da hava olursa fan açmaması gayet normal.Conta yanığına fanın açma derecesine bakarak karar veren ustayı ilk defa duyuyorum.Contaya bakmanın başka yolları var.Siz önce suyu bir kaç gün kontrol edin.Egzosttan duman atıyor mu ona bakın , tekleme var mı ona bakın. 2-3 km gitmeyle motor bile ısınmamıştır conta yakacağını düşünmüyorum.

termostatsız bi şekilde bir gün bindim arabaya aracın motoru ısınmıyor çok geç ısınıyor şimdi termostat takılı halde havasını aldığımda komple yedek su deposuna suyu doldurmuşum bu sefer motor ısınınca kapaktan su atmaya başladı bende açtım dökmek için pısss diye açıldı kapak borularn içinden su sesi geliyordu hararete baktım 90 nı geçmiş gene hava yaptı bekledim soğuyunca söktüm tekrardan tıpaları havasını aldım bu sefer kabın max değerine kadar doldurdum yarın bakıcam su eksiltme varmı diye. Egzos dan duman atmıyor tertemiz hiçbişey görünmüyor ama araba soğukken ilk çalıştırdıkdan sonra egzosdan damla damla su akıyor ısınınca kayboluyor

Evet gözlemleyin.Genleşme bidonunun kapağında da sorun olabilir.Egzosttan akan su gayet normal.Motor güzel çalışıyor.Kapalı devre çalışan araçlarda o suyun akması gayet normal.

termostatsız bi şekilde bir gün bindim arabaya aracın motoru ısınmıyor çok geç ısınıyor şimdi termostat takılı halde havasını aldığımda komple yedek su deposuna suyu doldurmuşum bu sefer motor ısınınca kapaktan su atmaya başladı bende açtım dökmek için pısss diye açıldı kapak borularn içinden su sesi geliyordu hararete baktım 90 nı geçmiş gene hava yaptı bekledim soğuyunca söktüm tekrardan tıpaları havasını aldım bu sefer kabın max değerine kadar doldurdum yarın bakıcam su eksiltme varmı diye. Egzos dan duman atmıyor tertemiz hiçbişey görünmüyor ama araba soğukken ilk çalıştırdıkdan sonra egzosdan damla damla su akıyor ısınınca kayboluyor

Kapaktan su atıyorsa yeni kapak alın.Motor sıcakken kapağı ne amaçla açtınız (genleşme değilse açılan) vede yanmadınızmı onu anlamadım.Ve bence o makinada hala hava var önce onu halledin sonra su eksiltmeyi gözlemleyin derim ben..ha birde o ustayı acil terkedin.

Kapaktan su atıyorsa yeni kapak alın.Motor sıcakken kapağı ne amaçla açtınız (genleşme değilse açılan) vede yanmadınızmı onu anlamadım.Ve bence o makinada hala hava var önce onu halledin sonra su eksiltmeyi gözlemleyin derim ben..ha birde o ustayı acil terkedin.

su attığını görünce kapağı gevşettim yavaş yavaş sonra pıss diyerekden sular akmaya başladı hava yaptı yani tekrardan aldım havasını ama

Genleşme kabında aşırı basınç varsa (suyu fokur fokur dışarı atıyorsa) hakkaten contanız yanmış olabilir. Conta yenığının en belirgin özelliği ilk çalışmada tekleme yapar, sonra yağa su suya yağ karıştırır. Aracın yağını kontrol edin fazlalaşma veya grileşme varmı ?. fan motorunun çalışmaması Uğur Beyin dediği gibi susuzluktan yapar dolaşmayan suyun sıcaklığı fan motoru termostatı ölçemez bu yüzden fan açılmaz. Keşke hararet göstergesini arada kontrol etseydiniz.

Ve eğer gerçekten contanız yanıksa ilerleyen günlerde çürümeye yakın olan devirdaim hortumlarınız patlayacaktır.

Benim usta bujileri cıkarıp hava verıyo genlesme kabından hava cıkarsa conta yanık diyo ama artık dogrumu degılmı bılemem

Geri