2020 Talisman direksiyon ve kasada hafif titreme

ollo

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhabalar. 1.3 tce icon 160 talismanım var. Yaklaşık 2 ay önce aldım. Daha önceki yıllarda da 2 yıl 2016 icon kullandım. Talisman ın huyunu bilirim yani. Ancak bu araçta, aldıktan sonra farkettiğim ince bir titreşim var. Ayağımın altında ve direksiyonda hissediliyor. Lastiktendir dediler, yeni lastik aldım. Jant eğikliğine bakıldı. Rot balans yeniden yapıldı. Alt takım, aks, direksiyon kutusuna bakıldı. Porya bilya sağlam. Motor şanzıman takozlarına bakıldı. En son amortisör kaldı, ona da baktırdım. Amortisörde ve takozlarında birşey yok dediler. Fren balatalarını değiştirdim bitmediği halde. Motor şanzımanda sorun yok. Herşeye bakıldı. Bir tek ter değil, her k8nu için farklı farklı yerlere gösterdim. Bu arada titreşim belli bir hızda olmuyor. Hareket eder etmez her hızda var. Yolda görünmeyen dalgalanmaları, ufak çıkıntıları dahi vibrasyon şeklinde hafif hissettiriyor. Lastik basıncı 34 ayarlı. Amortisörler biliyorsunuz elektrikli. Sistem çalışıyor test ettirdim. Bunun gibi birşey başına gelen oldu mu. Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Geri