2015 Clio 4 15" Çelik/Alüminyum Jant Önerisi

karanlikmadde

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2015 Clio 4 HB 1.2 75Hp araç sahibi oldum. 185/65/15 yaz ve kış lastikleri iyi durumda. Lastik değiştirmeden jant değiştirmek istiyorum. Elmas kesim, siyah renk içeren jant arıyorum. Önerileriniz var mıdır? Nereden temin edebilirim nelere dikkat etmeliyim? Daha önce jant almadım.

Merhaba kardeşim, aracın hayırlı olsun.
Aracın 75 hp olduğu için yormayacak hafif bir jant seçmelisin, görselliği senin zevkine kalmış bir şey...

Teşekkür ederim.

Çelik jant, alüminyum jant, alaşım jant gibi çeşitler var. Alüminyum jant ile alaşım jantın farkı var mı?

İnternetteki içerikler hep birbirinden alıntı. Doğru düzgün bilgi edinemedim. Hafif olması ve soğutma avantajı sebebiyle alüminyum bakıyorum.

Icon paketteki 16 inç jantlar mesela alüminyum mu yoksa çelik mi bunu da bulamadım 😃

Jant sitelerinde ürün görsel ve fiyatları var ancak ağırlık, malzeme vb bilgiler yer almıyor. Çok saçma her model için ağırlık ve malzeme sormam gerekiyor sanırım.

Ayrıca Kormetal diye yerli bir üretici var. Kalitesi nasıldır?

Teşekkür ederim.

Çelik jant, alüminyum jant, alaşım jant gibi çeşitler var. Alüminyum jant ile alaşım jantın farkı var mı?

İnternetteki içerikler hep birbirinden alıntı. Doğru düzgün bilgi edinemedim. Hafif olması ve soğutma avantajı sebebiyle alüminyum bakıyorum.

Icon paketteki 16 inç jantlar mesela alüminyum mu yoksa çelik mi bunu da bulamadım 

Jant sitelerinde ürün görsel ve fiyatları var ancak ağırlık, malzeme vb bilgiler yer almıyor. Çok saçma her model için ağırlık ve malzeme sormam gerekiyor sanırım.

Ayrıca Kormetal diye yerli bir üretici var. Kalitesi nasıldır?

çelik jant halk arasında bildiğimiz kara janttır.diğer jant ise alüminyum alaşımlı janttır.tek başına alüminyum ya da alaşım jant yoktur alüminyum alaşımlı jant vardır.alüminyum alaşımlı jantın çelik janta göre artısı daha fazladır

Geri