2013 Megane 3 GT Line Arka Amortisör

mehmetxyz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bende 2013 model 1.5 DCİ Megane 3 GT Line HB alarak aranıza katıldım. reno Aracımın arka sağ amortisörünün patlak olduğu söylendi.Bu araçlar normale göre daha alçak ve sert olduğu için amortisörleri normal Megane 3 lerden farklıdır diye düşünüyorum. Orijinal GT Line amortisörlerin markası hakkında forumda bilgi bulamadım bilen varsa bilgi verebilir mi ?

mehmetxyz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendim sordum kendim cevaplayayım benim aracımdan 562104554r çıktı. Üretici firma KYB. İthal olan Gt Line' ların amortisör normallere göre daha farklı alırken dikkat edin. KYB web sitesinde 344703 kodlu ürün bizim araçlar için uygun.344704 Normal Megane'ler için.

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
patlak olduğunu nasıl anladınız ?
benimde gt lıne, sertlikten şikayetçiyim ancak herkes gt line olduğu için böyle dediler.

Birde KYB başka bir marka sanırım, orjinal mais ürünü olmuyor mu acaba amortisör de?

mehmetxyz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alırken eksper uyarmıştı zayıf diye, ayrıca bende kullanırken fark ediyordum araba sağ taraftan atıyordu kendini .İthal Gt line'ların şase de amortisör de normallere göre farklı. Orijinal amortisörlerin üzerinde Renault yazısının altında KYB yazısı mevcut. Lastik ebatları da fark ettiriyor orijinal olan 205/50/17 ler araba sertken 215/50/17 de biraz daha konforlu.