2 sorun

qwertylion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar ;
2020 1.3 joy edc megane sahibiyim, araç 12 binde, 2. sahibiyim, daha önce 12 yıl boyunca honda city tork konvektörlü otomatik aracım vardı, tork konvektörlü araçtan çift kavramalı araca geçince açıkçası edc de tork konvektörlü vites rahatlığını bulamadım (sıkışık trafikte), bu nedenle edc ye de çok alışamadım, aldığım araçta mı sorun var yoksa çalışma prensibimi böyle anlamadım.

1. sorun araç soğuk ve ilk harekette araba sanki gitmek istemiyor gibi, gazı biraz fazla verince bu seferde araba birden öne atılıyor, yokuş yukarı biraz hareket etmek istediğimde hafifçe titriyor. Ama hareket ettikten sonra canavar gibi gidiyor. Edc nin çalışma prensibi böyle mi? (serviste bakım sırasında edc ile ilgili bir hata bulunmadı)

2. sorun kalorifer de, şoför tarafı sıcak üflerken yolcu tarafı soğuk üflüyor, servisten randevu aldım bakalım ne çıkacak. 1,5 yıllık arabada böyle bir sorun vermesini açıkcası yadırgadım, internette araştırdığımda çoğunlukla klape arızası olduğu yönünde, servisin ön göğüsü sökmek isteyeceği ve söktürülmesinin tavsiye edilmediğin okudum.

Sizin görüşlerini merak ediyorum.

Merhaba,
Edc nin diğer otomatiklere göre biraz rahatsız edici tarafları var bahsettiğiniz bunlardan sadece bir tanesi. Bende daha önce kullandığım araçtan edc ye geçince çok sıkıntı yaşadım defalarca servise gittim defalarca yazılım güncellemesi yapıldı ama hiç bir çözüm olmadı. Sonrasında bende bu şekilde çalıştığına ikna oldum. Bazen çok stabil çok konforlu çalışıyor bazen dur kalk trafikte şaşırıyor, yokuş aşaği gaza basmadan aracı saldığınızda ve sonra hafifçe gaza dokunarak hızlanmak istediğinizde devir yükselip hızlanmama gibi şeyler olabiliyor.

EDC şanzımanla buna benzer başka sorun yaşayan var mı arkadaşlar?

Geri