17 inç lastik ebatı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan koboy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

koboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 17 inç jantım araçımda orijinal lastik ebatı kaç olması gerekir .205x50x17 yazıyor Megane ıv lastik ebatı bir yerde görmüştüm
Lastikçi 225x50x17 ideal diyor ama yakıtı etkiler mi ? İdeal ebat nedir ?

benim 2016 GT-Line aracımda 205/50 R17 olarak görünüyor aracın üzerindeki lastik kartında ancak ara ölçü olduğu için fiyatları yüksek, 225/45 R17 lerin ise fiyatları çok daha uygun aynı lastiğin tanesi 800tl yerine neredeyse 500tlye düşüyor bu nedenle acaba ondan mı taktırsam diyorum bende.

225 daha genis taban lastik. Saga sola donuslerde aracin camurluklara veya iç aksama surtmuyorsa sorun olmaz ayrica daha da hos gorunur arac disaridan. Yakita haliyle ufak bir katkisi olur fakat onemsenecek olcude olmaz.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

225 ve 205 arasında jant genişliği de önemli sanırım şu an benim araçtaki jant genişliğini bilmiyorum ona da uyumlu olması gerekiyor doğal olarak.

Ben 225 45 r17 Michelin primacy 4 kullanıyorum.. Çok memnunum.. Yol tutuş biraz iyileşti.. Ama yakıtta yarım litre arttı. Sürtme vs yok..

Ben 225 45 r17 Michelin primacy 4 kullanıyorum.. Çok memnunum.. Yol tutuş biraz iyileşti.. Ama yakıtta yarım litre arttı. Sürtme vs yok..

Bende Michelin Pilot Sport 4 almayı düşünüyorum bakalım ölçü konusu aklıma yatarsa.

225 45 R17 Michelin Pilot Sport 4 aldım dün. Aracın yol tepkileri ve yol tutuşu çok iyi kendi üzerindeki ara ölçü için lastik başına 150tl fark vardı vermeye gerek görmedim sorunsuz şekilde takıldı ve kullanıyorum şu an 1.6dci gt line aracımda aklında soru işareti olan var ise. :deli

Geri