1.5 edc clio 4 şanzıman ilk çalıştırmada vites geçiş sorunu.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ardaykul
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ardaykul

Kayıtlı Üye
35-İzmir
2017 model 140.000 de olan 1.5 edc clio aracımda ilk çalıştırmada park halinden D konumuna alırken vitez geçişi olmuyor kitleniyor P de kalıyor. Aracı stop layıp tekrar start layınca düzeliyor. Bu olay 2 ay önce 1 defa bu ay ise 2 defa başıma geldi.

Aracın çalışmasında , sesinde , vites geçişlerinde hiç bir problem yok. Araç yoğun olarak şehir içi kısa mesafe kullanılıyor. Ekranda hiç bir arıza da yok.

Sorun ne olabilir?

Yardımlarınlarız için şimdiden teşekkürler.

Park ederken önce N konumuna alıp el frenini çekip aracın ağırlığını el frenine bindirip daha sonra P ye alıp stop ediniz, buna dikkat edilmediği zaman ileriki süreçte vites geçişlerinde sıkıntılar çıkabiliyor...

• Beğen
Tepkiler: ardaykul
Park ederken önce N konumuna alıp el frenini çekip aracın ağırlığını el frenine bindirip daha sonra P ye alıp stop ediniz, buna dikkat edilmediği zaman ileriki süreçte vites geçişlerinde sıkıntılar çıkabiliyor...
Yorumun için teşekkür ederim hocam ama ben o şekilde park yapıyorum zaten belki benden önceki sahipleri o şekilde yapmıyordur yavaş yavaş arıza vermeye başladı heralde. Ben aracı 120 binde almıştım.

• Beğen
Tepkiler: *USTA
üstad şanzıman, baskı balata ekipmanları buna bağlı olarak şanzıman yağı değiştimi, mesela şanzıman yağının 60-70bin km ye vardığında değişmesi gerekiyor, bu bahsettiklerim sorununuz ile alakadarlığı belki küçük bir ihtimaldir.
sizden önceki sahibi düzenli bir şanzıman bakımı yaptırmamış olabilir, agrasif ve buna bağlı olarak bilinçsiz bir kullanım sergilenmiş olabilir, araç dururken veyahut hareket halindeyden vites ile sürekli uğraşmak gibi, doğru ve orjinal bakım ekipmanları kullanılmaması da bi nevi böyle soruna sebebiyet vermişte olabilir. bide işini doğru ve hakkiniyetiyle yapan usta da çok önemli, bazen yanlış usta tercihleri neticesindede emanet edilen araçlarda beklenmediğiniz sonuçlara da gebe olabiliyor. saygılar

• Beğen
Tepkiler: ardaykul
Geri