1.5 dci 75 lik yakıt

KOÇOVALI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba, günlük ortalama 60 km yol yapıyorum.20 km sehır ıcı sakin trafik 10 defa falan dur kalk oluyor. 40 km si akıcı dur kalk yok.otoyol çevre yolu.. çevre yolunda hızım sabıt 105 110 aralığında.fulledikden sonra 650 km yol yaptım depo çeyrekte falan.ortalama 5.5 gösteriyor.kış lastıklerı var arac 13.000 km de servıs 20.000 den yani ılk bakımından sonra yakıt daha cok düşer dedi ama sizce normal mi bu değerler?

Bir depo benzinle şuan ki fiyatlarda ışık yandığında en az 800 km üzeri yol yapmış olmanız lazım kullandığınız şekilde

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2014 model benim araç. Şehir içi 5 lt tüketim görünüyor. Ankara'da yaşıyorum çok fazla dur kalk yaptığım da oluyor 100 km civarı ve üstü gittiğimde oluyor. Ortalamam bu şekilde. Zamanla tüketim düşer denilen kısmı çözemedim ben. Pek inandırıcı gelmiyor bana. Ciddi bir durumsa bilenler açıklarsa ben de öğrenmiş olurum. :)

arkadaşlar merhaba, günlük ortalama 60 km yol yapıyorum.20 km sehır ıcı sakin trafik 10 defa falan dur kalk oluyor. 40 km si akıcı dur kalk yok.otoyol çevre yolu.. çevre yolunda hızım sabıt 105 110 aralığında.fulledikden sonra 650 km yol yaptım depo çeyrekte falan.ortalama 5.5 gösteriyor.kış lastıklerı var arac 13.000 km de servıs 20.000 den yani ılk bakımından sonra yakıt daha cok düşer dedi ama sizce normal mi bu değerler?

valla bilemedim bende :) yanı aman aman bır sarfıyat söz konusu değil clio araçlarımız en az yakan araçlar şikayetım yok ama clıo olarak bıraz fazla geldı gıbı.sıkıştırmıyorumda zaten akülü araba gibi kullanıyorum tır şoförü olduğum için :)

Belki biraz yüksek devirli kullanmakta fayda var. Bilirsiniz dizel araçlar yüksek devirde kullanınca daha uygun tüketim sağlıyor. Tabii siz düşük devirde kullanmıyorsanız sorun yok. :)

valla bilemedim bende :) yanı aman aman bır sarfıyat söz konusu değil clio araçlarımız en az yakan araçlar şikayetım yok ama clıo olarak bıraz fazla geldı gıbı.sıkıştırmıyorumda zaten akülü araba gibi kullanıyorum tır şoförü olduğum için :)

Geri