1.3 tce Clio RS Line Hk.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan CagriSR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CagriSR

Kayıtlı Üye
07-Antalya
Herkese merhabalar iyi forumlar dilerim

namı değer bmw bükücü 1.3 tce rs line paket olan clio bakıyorum bir süredir. Bu motorda olumlu olumsuz kronik sorunlar hakkında siz değerli üyelerden kullanıcılar olarak yorum almak isterim. Genel anlamda aracın negatif yönleri pozitif yönleri hakkında sizlerin değerli tecrübelerine ve birikimlerine ihtiyaç duydum

iyi günler dilerim

Herkese merhabalar iyi forumlar dilerim

namı değer bmw bükücü 1.3 tce rs line paket olan clio bakıyorum bir süredir. Bu motorda olumlu olumsuz kronik sorunlar hakkında siz değerli üyelerden kullanıcılar olarak yorum almak isterim. Genel anlamda aracın negatif yönleri pozitif yönleri hakkında sizlerin değerli tecrübelerine ve birikimlerine ihtiyaç duydum

iyi günler dilerim
Tahmin yürüterek konuşacağım, kolay ulaşılabilir giden araçlar piyasada çok hırpalanıyor, etrafta yüksek sıkıştırma kaynaklı su eksiltme devirdaim problemleri duymuştum. Muhtemelen turbo basıncı yüksek çalıştığı için turbosal problemlere gebedir. Görsel gidiş olarak tabi ki tatmin edicidir fakat thp motorlardan ufak oynamalarla çok ciddi güçler elde edilebilir dizelde de bar değerlerinde minik oynamalarla ciddi güç alınıyor hacim ve turbo müsait belitmekte fayda var 🙂

RS-Line ve Icon arasında görsel farklılıklar dışında bir değişiklik yok, aynı aracın Icon donanımlısını kullanıyorum.
Çok seri ve keyifli bir araç, bakımlarını zamanında ve yetkili serviste yaptırırsan sıkıntı çıkarmaz.
Devirdaimden su kaçırabildiği söyleniyor buna dikkat etmek lazım, yani yağına suyuna dikkat edeceksin.
160 hp lik Talisman yazılımı atıldığı söyleniyordu ama servis çalışanları bunu önermiyor, son zamanlarda yazılım yapılabildiği söyleniyor ama henüz buna dair bir video vs göremedim.
130 hp ve 240 tork bu araca fazlasıyla yetiyor...

çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için

• Beğen
Tepkiler: *USTA
Geri