Park sensörü hk.da

BarisGokcen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Dün araçla giderken çocuk park sensörü düğmesine bastı. Sonra park sensörü de-active olduğunu gördüm. Sonrasında park sensörünü açmak istediğimde ekranda bakım(turuncu) işaret yandı. İlk başta partikül vs. sıkıntı yaşıyoruz diye panik yaparken geri vitese taktığımda uzun ve bitmeyen bir bip sesi. Park sensörü devreye girmiyordu. Ne zaman ki park sensörünü kapatsam arıza simgesi kayboluyor.

Başına gelen veya çözümünü bilen arkadaşlarım yardımcı olabilirler mi?

Teşekkürler.

BarisGokcen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncelleme iletmek istedim,

Araçla problem yaşadığım gün yağmurluydu ve yağmurlu havalarda bu tarz şeyler olabiliyormuş. Başına gelen, yaşayan, çözüm öneren olursa sevinirim. Benzerleri megane3 de de oluyormuş sanıyorum.

Teşekkürler.

duhanzs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncelleme iletmek istedim,

Araçla problem yaşadığım gün yağmurluydu ve yağmurlu havalarda bu tarz şeyler olabiliyormuş. Başına gelen, yaşayan, çözüm öneren olursa sevinirim. Benzerleri megane3 de de oluyormuş sanıyorum.

Teşekkürler.

olayın yagmurla alakası yok bence . bazen çamur birıkiyor sensor onlerınde ozaman sureklı ötuyor ama sızınkınde dugme sonrası oluştu dıyorsunuz temassızlık yada zamanla olusan nem ve korozyondan olabılır

bu arada ısrarla soylerım en ıyı sıstem duzenlı calısan sıstemdır anahtar degdıgınde sorunlar baslar genelde.