Megane 4 sedan parça temini...

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmiş olsun bir köpek faciası yasayan olaraktan cok iyi bilirim kasko sart

Yeni araç ve parça temini cidden uzun zaman alabiliyor. Elinizden geldiği kadar Renault Merkezi arayın, ( 444 66 22) sıkıştırın, bana en erken 25 gün dedikleri parça 14 günde geldi.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynısını yaptım.Ertesi gün aradılar ve parça gelene kadar ikame dizel Megane IV HB araç veriyoruz dediler.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu eski ama ben 30 günü gecebileceklerini düşünmüyorum türkiyede fabrikası olan bir firma için hele

Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğin 6. maddesinin 4. fıkrasına göre, otomobillerin de aralarında bulunduğu sanayi malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre aracın (malın) servis istasyonuna servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birine bildirim tarihinden itibaren başlar.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Komşum 2016 model Mercedes GLA 180d ile Ankara'ya giderken Mayıs ayı başında yola fırlayan geyiğin aracına sağ taraftan çarpması sonucu kaza yaptı, araç Ankara'da serviste tamire alındı.
Kasko şirketi 10 günlüğüne ikame araç vermiş, aracın sağ tarafı yenilenmiş ama sağ diz hava yastığı henüz yedek parça olarak üretilmediğinden aracı teslim edememişler.
Parçanın Almanya'da ki stoklara giriş tarihi 15 Temmuz 2017.
Ülkemize bu ay sonu ancak gelir ve aracın tamiri biter, kaba bir hesapla parça temini 3 ay sürecek.
Komşum araçsız kalmasın diye onarım bitene kadar kendisine C200d 2017 model ful paket araç vermişler,
Yani arkadaşlar, bu her firmada olabilecek bir sıkıntı, önemli olan sorunun hızlı çözülmesi ve ikame araç verilerek kullanıcının mağduriyetine engel olunması...