megane 1 1.4 yokuşta dur kalkta çekmeme sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan johnymu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

johnymu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her megane 1.4 16 valf araçta varmı bu sorun. yokuşta durursam ve tekrar kalkış yaparsam ve de gaza köklüyorum zar zor çıkabiliyorum.

baskı balata bitmeye yakındır.

daha yeni değiştirdim

hocam o zaman o araba gaz yemiyor. buji buji kablosu yeni mi değişti. en fazla yarım gazla kaldırmanız lazım o arabayı.
daha yeni değiştirdim. bitik olsa düz yoldada yapardı

buji kabloları değişmedi, ateşlemeyi bobinlermi sağlıyordu bujlermi, 2 tanesi değişmişti daha önce, araç tekliyordu ateşlemede sıkıntı çıkmıştı.

hocam o zaman o araba gaz yemiyor. buji buji kablosu yeni mi değişti. en fazla yarım gazla kaldırmanız lazım o arabayı.

buji kabloları değişmedi, ateşlemeyi bobinlermi sağlıyordu bujlermi, 2 tanesi değişmişti daha önce, araç tekliyordu ateşlemede sıkıntı çıkmıştı

ateşlemeyi bobin, buji kablosu ve buji sağlar. bunların hepsinin sağlıklı çalışıyor olması lazım.
sorunu lpgde yaşıyorsanız lpg filtresi tıkanmaya başlamış olabilir. lpg filtremi 8 bin km olunca değiştirmiştim performans bayağı artmıştı.
buji kabloları değişmedi, ateşlemeyi bobinlermi sağlıyordu bujlermi, 2 tanesi değişmişti daha önce, araç tekliyordu ateşlemede sıkıntı çıkmıştı

Geri